Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 11 listopada 2018

  1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
  2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
  3. Zbiórka ofiar na tacę w ubiegłą niedzielę na rzecz AWSD w Białymstoku wyniosła 4147.20 zł. Bóg zapłać!
  4. W Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasza parafia ma swój szczególny udział w najbliższy czwartek 15 listopada 2018 r. ( o godz. 18.00 ).
  5. W piątek - 16 listopada - w naszej Archidiecezji Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Nie ma postu.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

Archiwum ogłoszeń

Webmaster | Kontakt | Archidiecezja Białostocka | Opoka