Ogłoszenia duszpasterskie

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 maja 2018

  1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 10.00 rozpocznie się Msza Święta przy katedrze po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie naszych parafialnych sztandarów i chorągwi. Zachęcamy również dzieci pierwszokomunijne razem z katechetami do wzięcia udziału w procesji Bożego Ciała. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.
  3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie ( od piątku 01 czerwca ) po Mszy Świętej o godz. 18.00 - Nieszpory Eucharystyczne.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca.
  5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, a od piątku - 01 czerwca, rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W piątek - 01 czerwca - zapraszamy dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej.
  8. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Archiwum ogłoszeń

Webmaster | Kontakt | Archidiecezja Białostocka | Opoka