Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU - 9 grudnia 2018

 1. W drugą niedzielę Adwentu słyszymy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany życia
 2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać po Mszy Świętej przy wyjściu z kaplicy ( u Pana Organisty ) a w tygodniu w kancelarii parafialnej ( lub w zakrystii ). Ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.
 3. Msze Święte roratnie codziennie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w każdą sobotę adwentu o godz. 7.00. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w najbliższą sobotę -15 grudnia 2018 r. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.
 4. W czwartek, 13 grudnia, w kolejna rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy się modlić o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
 5. Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 6. Zachęcamy też do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom, które w tym roku będzie przebiegać pod hasłem: „ Świeca, która tworzy polską wigilię”. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć świece: duże po 12 zł. za sztukę; małe – 6 zł.
 7. Dziś w Klubie „ Jubilat „ przy ul. Głowackiego 14 o godz. 16.00 wykład ks. Prof. Jan Niecieckiego, Przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji Budownictwa Sakralnego i Konserwacji Zabytków na temat tradycji i posoborowych zasad i przepisów dotyczących wystroju katolickiej świątyni. Do wysłuchania tego ciekawego wykładu zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej naszej parafii.
 8. Spowiedź i komunia św. chorych przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę ( 14 XII i 15.XII ) od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. We wtorek ( 11 XII ) od godz. 16.00 odbiór paczek żywnościowych dla osób uczestniczących w programie pomocowym Caritas i Banków Żywności.
 10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 13 XII – św. Łucja , ( III/IV w. ) dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycyl9ii, patronka ociemniałych.
 • 14.XII – św. Jan od krzyża ( 1542 – 1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

Archiwum ogłoszeń

Webmaster | Kontakt | Archidiecezja Białostocka | Opoka