Ogłoszenia duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 lipca 2018
  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspieranie modlitwami i ofiarami budowy kościoła. Wszyscy oczekujemy tego momentu kiedy będziemy mogli gromadzić się w naszej parafialnej świątyni. Przy takim tempie budowy chyba będzie to możliwe już w przyszłym roku jak osiągniemy tzw. stan surowy zamknięty.
  3. Modlitwa różnicowa na placu budowy odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
  4. Składamy serdeczne podziękowania Państwu Mateuszowi i Katarzynie Sawickim, którzy przekazali na budowę kościoła sumę 72.000 zł. pochodzącą z przyjętych datków od zaproszonych gości weselnych. Bóg zapłać!
  5. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  6. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

Archiwum ogłoszeń

Webmaster | Kontakt | Archidiecezja Białostocka | Opoka