Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 października 2018

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Dzisiejsza taca w całości jest przeznaczona na misje.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, taca na budowę naszego kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy też obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem : „Przerwać milczenie”. Z tej racji po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Pakistanie.
  5. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Wypominki odprawiać będziemy 2 , 3 i 4 listopada o godz. 17.00.
  6. Matce Bożej Różańcowej polecamy naszych parafian i rodaków w dniu wyborów samorządowych, by to ważne wydarzenie zostało przez nas wszystkich podjęte w duchu nauczania społecznego św. Jana Pawła II i z pamięcią o tym za jakie wartości i za jaką Ojczyznę umierał męczeńską śmiercią bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Warto też mieć w sercu słowa dzisiejszego psalmu responsoryjnego: „Bo słowo pana jest prawe, a każde jego dzieło godne zaufania. On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna jego łaski”.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów. Dzisiejsze wybory samorządowe polecajmy wstawiennictwu św. Jana Pawła II - prośmy by nasi rodacy i współobywatele w swoich wyborach kierowali się społeczną nauką Kościoła i nauczaniem św. Jana Pawła II.

Archiwum ogłoszeń

Webmaster | Kontakt | Archidiecezja Białostocka | Opoka