Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 marca 2018

  1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.
  2. Jutro i we wtorek Msze Święte rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.
  3. Spowiedź i Komunia św. chorych w najbliższy piątek ( 23.III ) i w sobotę ( 24.II ) od godz. 9.00.
  4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.
  5. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Początek białostockich uroczystości przy Pałacu Branickich o godz. 14.00.
  6. Dzisiaj przypada dzień imienin Ks. Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta.
  7. W kruchcie naszej kaplicy można nabyć świece ( paschałki ) duże w cenie 10 zł. za szt. i małe w cenie 6 zł. za szt. Zakup świec wspiera dzieła Caritas diecezjalnej i parafialnej.
  8. W najbliższy piątek ( 23 marca ) o godz. 19.00 spod Katedry ulicą Lipową do kościoła św. Rocha wyruszy miejska Droga Krzyżowa. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 19 III – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.

Archiwum ogłoszeń

Webmaster | Kontakt | Archidiecezja Białostocka | Opoka