Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 kwietnia 2018

  1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
  4. We wtorek w naszej Archidiecezji Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
  5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła. Aktualnie trwają prace związane z posadowieniem kościoła. Prace te prowadzi Firma Budowlana JAZ - BUD. Codziennie na placu budowy pracuje około 10 - 15 osób pracowników firmy wraz z kierownictwem budowy. Z końcem kwietnia przewidziane jest osiągnięcie stanu zerowego.
  7. W dniach od 03 do 13 sierpnia odbędzie się parafialna pielgrzymka do Rzymu. Nawiedzając Bazylikę Matki Bożej Większej odbierzemy kamień węgielny, który zostanie wmurowany w fundamenty naszego kościoła. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Koszt wyprawy wynosi: 2100 zł. i 100 Euro. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
  • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

Archiwum ogłoszeń

Webmaster | Kontakt | Archidiecezja Białostocka | Opoka