Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2019

 1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „ Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św. Staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnawiamy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.
 2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
 3. Kolęda w tym tygodniu:
  • 14.01 ( poniedziałek ) – ul. Antoniukowska 48, Antoniukowska 50
  • 15.01 ( wtorek ) – ul. Owsiana, Głowackiego, Wiatrakowa 15/1, Narewska 18
  • 16.01 ( środa ) – ul. Antoniukowska 52 i Antoniukowska 54
  • 17.01 ( czwartek ) – ul. Antoniukowska 56 i Antoniukowska 56A
  • 18.01 ( piątek ) – ul. Antoniukowska 60 i Antoniukowska 62
  Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00. Na kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, na stole krzyż, dwie świece ( gromnice ), woda święcona i kropidło. Można położyć egzemplarz rodzinnej księgi Pisma Świętego. Kolęda rozpoczyna się modlitwą o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny i o wieczny pokój dla zmarłych. Wizyta duszp-asterska jest okazją do rozmowy na ważne tematy związane z życiem religijnym, o naszej katolickiej odpowiedzialności za dawanie przekonywującego świadectwa wiary w otoczeniu, w którym mieszkamy i pracujemy, za przekazywanie wiary i tradycji chrześcijańskiej młodemu pokoleniu. Na kolędzie jest też okazja do złożenia ofiar na budowę naszego kościoła. Wielu parafian czyni to poprzez wpłaty na konto parafii w Banku Spółdzielczym lub Banku POK SA ( oba konta są czynne ). „ Bóg zapłać” za składane ofiary. Strategiczne wsparcie budowy kościoła przez Firmę JAZ – BUD i jej prezesa oraz hojność parafian sprawia, że prace postępują tak szybko - z czego się bardzo cieszymy.
 4. W styczniu w czasie kolędy w dni powszednie nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna tylko z rana do godz. 9.00.
 5. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

Archiwum ogłoszeń

Webmaster | Kontakt | Archidiecezja Białostocka | Opoka